Kirik

Alates 1994. aastast on Hageri kogudus korraldanud inimeste vaimulikku teenimist Sakus. Jumal on seda tööd õnnistanud niivõrd, et kevadel 2013 oli aeg küps, et rajada Sakku iseseisev kogudus. EELK Saku Toomase Kogudus asutati 2. veebruaril (Küünlapäeval) 2013. aastal, ning sai registreeritud maikuus samal aastal. Koguduses toimub lisaks jumalateenistustele ja kiriklikele talitustele ka beebilaul, lastekirik (pühapäevakool), tüdrukuteklubi, noorte meeste jalgpalliklubi (FC Kurtna), noorteõhtud ja –noorteteenistused, laagrid, vanemaealiste mälutreening, piiblikool, gospelkoor ning erinevad üritused nagu laadad, suusapäev jne. Koguduseliikmete arv oli 2019.a lõpus 120 liiget. Ka paljud inimesed, kes on mõne teise koguduse liikmed või üldse pole ristitud, osalevad meie koguduse töös ja üritustel.