Leerikool

Leerikool on ristiusu ja luterliku kiriku aluste tundmaõppimise kursus. Leeri tulijast, kel kursus läbitud, saab pärast ristimist (kui ta varem pole ristitud) ning leeriõnnistamist koguduse täieõiguslik liige.

Leeri võib tulla alates 15.eluaastast (võib saada ka leerikooli ajal 15), aga kindlasti ei ole leerikoolil ülemist vanusepiirangut.

Leerikool kestab novembrikuust kevadeni. Tunnid toimuvad kaks korda kuus (a`90 minutit). Kursuse jooksul õpitakse tundma kristlikku usku, koguduse lugu, elu kristlasena, toimub teenimisprojekt. Leerikooli kuulub osalemine ka vähemalt viiel jumalateenistusel.

Leeriõnnistamise eelduseks on soov elada kristlasena ja edukalt läbitud leerikool.

Leerikursus ise on tasuta. Neil aga, kes leeriaja lõpupoole saavad selgeks, et tahaksid välja jõuda leeriõnnistamiseni, tuleb tasuda ka koguduse liikmemaks. Liikmemaks on vabatahtlik annetatav summa koguduseliikmete poolt koguduse töö heaks.

Mitmed leerilapsed on tõdenud, et nii leeriaeg kui leeriõnnistamine on olnud elumuutvad kogemused, mille jooksul on nad õppinud isiklikult tundma Jumalat ning leidnud südamesse rahu.

Leerikool avab paljude jaoks tee oma kogudusse, kirikusse, laulatusele, laste ristimisele, ristivanemaks hakkamisele, aga mis veelgi olulisem, avab uue peatüki inimese elus.

Leerikooli osas võta ühendust koguduse pastori Magne Mölsteriga või saada mail saku@eelk.ee

Tere tulemast leeri! Sind oodatakse!